Sportoviště

Na Bohdalci se nachází I. Královský lukostřelecký klub, který představuje centrum lukostřelby. Najdete zde dvě venkovní střelnice, okruh pro trénink střelby v terénu a dále lukostřeleckou halu hlavně pro zimní využití a závody.

V Zátopkově ulici má své sídlo Sokol Michle. Ve zdejší tělocvičně si můžete zahrát basketbal, volejbal, nachází se zde rovněž herna stolního tenisu určená i pro veřejnost. Kromě toho se zde dají využít i masáže, nebo taneční studio. V Michli narazíte také na areál Brumlovka, respektive Balance club Brumlovka, který nabízí rozsáhlé wellness a fitness služby včetně aqua zóny zahrnující i aqua aerobní cvičení ve vodě.

V Ohradní ulici je centrum pro squash, na Budějovické ulici naleznete FitClub Kozák. V Hornokrčské se usídlily Lázně Jupiter. Ve Vyskočilově ulici narazíte na tenisový klub LTC 1927. Ve čtvrti nechybí ani možnost vyzkoušet umělou stěnu na lezení, která se nachází v ulici Na lánech. Mixfit je pro změnu studio v Ohradní ulici zaměřující se na cvičení jógy, zumby a aerobiku.

Vedou tudy rovněž cyklostezky, takže na své si přijdou milovníci cyklistiky. Například trasa A42 míří z Hodkovic přes Písnici a Libuš dále na Kačerov, do Michle přes Záběhlice na Bohdalec. Další cyklistickou trasou je A23 z Výtoně přes Vršovice do Michle, Záběhlic přes Hostivař do Petrovic, Křeslic a na Újezd.