Doprava

Metro sice Michlí nevede, ale můžete se svézt tramvajovou tratí z Nuslí na Spořilov. Dnes tudy jezdí tramvajové linky 6 a 11. Linka číslo 6 jezdí nyní na Smíchovské nádraží, linka číslo 11 na Spojovací.

Přes Bohdalec dokonce vedla od roku 1925 první novodobá autobusová linka městské dopravy Vršovice-Záběhlice, touto trasou dnes jezdí linka 101. Linka 213 v současnosti projíždí Bohdalcem a jede z Vinohrad přes Vršovice až do sídlišť na Praze 4. Autobusy linky číslo 135 jezdí z Florence na Chodov také přes Bohdalec a 136 z Vozovny Kobylisy na Jižní Město. Kromě toho přes čtvrť míří i autobusy 150, 188 a 196. Linka 150 odjíždí z Želivského do lokality Na Beránku, linka 188 mezi stanicí metra Želivského a Kavčími horami. Konečně linka 196 propojuje Strašnickou a Kačerov, případně zajíždí až na Smíchovské nádraží. V katastru Michle se nachází odstavné nádraží Praha-jih pro vlaky osobní dopravy. Budováno bylo v letech 1961–1999. Michli protíná železniční trať Nusle-Modřany.

Silniční dopravu zde tvoří několik významných komunikací. Jihovýchodní směr od centra Prahy ven protíná Michli Severojižní magistrála s názvem 5. května, která pokračuje jako dálnice D1. Jihovýchodním okrajem Michle prochází Jižní spojka, která tvoří část Městského okruhu. Z hlediska místní dopravy je důležitá i Nuselská ulici propojující centrum Nuslí a úpatí Bohdalce s centrem Staré Michle. Směrem na Kačerov se z ní odděluje Michelská ulice. Východním směrem odsud odvádí dopravu ulice U plynárny a to po jižní části Bohdalce k Chodovské ulici. Kačerov protíná Vyskočilova ulice. Velmi frekventované jsou také Bohdalecká a Chodovská ulice, které tvoří křižovatku.